Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / Almanya ve Litvanya’da eğitim aldılar

Almanya ve Litvanya’da eğitim aldılar

Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitim Merkezi Litvanya’da, Özel Melikgazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Tamer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Argıncık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’de  Almanya’da eğitim aldı.

Avrupa Birliği tarafından kabul edilen iki proje kapsamında, biri Halk Eğitim merkezi 4 okul Almanya ve Litvanya’da çeşitli eğitimler aldı.

Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitimi Merkezi tarafından hazırlanan Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edilen Erasmus + Yetişkin Eğitimi Programı KA2 Stratejik Ortaklık Projesi kapsamında  bayanlar el yapımı ürünler hakkında Litvanya’da tekstil eğitimi aldı. Projenin yurt dışı ortakları İtalya, Portekiz ve Litvanya.  Öğrencilerine mesleki beceri kazandırmak amacıyla Litvanya’nın Kedania Şehrinde 18 yetişkin öğrenici, uygulamalı olarak Tekstil sanatları eğitimleri aldı. Eğitimler önümüzdeki yıl İtalya ve  Portekiz’de devam edecek. Bu proje Ağustos 2019 tarihinde sona erecek.

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın altında yer alan Erasmus+ Mesleki Eğitim öğrenici Hareketliliği (Key Action 1, KA1) 2016 Teklif Çağrısı döneminde Özel Melikgazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Tamer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Argıncık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı ‘‘İşyeri Hemşireliği Staj Projesi ‘’ adlı projede desteklenmeye değer bulundu. Projemiz kapsamında her okuldan 2 şer başarılı öğrenci seçilerek refakatçi öğretmen gözetiminde 3 hafta süreyle Almanya’nın Münih şehrinde, “First Aid and Emergency Rescve Managment  Pötzl” kurumunda ve Krankenhaus Agatharied GmbH hastanesinde staj eğitimlerini gerçekleştirdi.  Öğrencilerimize Staj Sertifikası, ECVET ve Europass Belgeleri verildi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Erciyes ve Kapadokya Üniversitelerinden haberler..

Rektörler, Üniversite-Sanayi İşbirliği İçin OSB’de Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ile Kayseri …