Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Aladağ’da mahsur kalanlar böyle kurtarıldı

Aladağ’da mahsur kalanlar böyle kurtarıldı

Yahyalı’nın Derebağ mahallesi Aladağlar Alimpınarı mevkiinde, gece yarısı yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle araçlarıyla birlikte mahsur kalan A.F.Ç. ve M.D. AFAD, 112 Acil yardım ve belediye ekipleri tarafından kurtarıldı.

İhbarın alınmasından sonra, AFAD, 112 Acil Yardım ve Belediye Başkanlığı ekiplerine bilgi verilerek gerekli koordine yapıldi. Daha sonra  saat 02.00 sıralarında şahısların mahsur kaldıkları bölgenin yaklaşık 7-8 Km. yakınına kadar araçlarla intikal edildi. Ancak, yoğun kar yağışı, tipi ve arazinin eğimli olması nedeniyle iş makinası ve paletli ambulans dâhil olmak üzere araçlarla intikal edilemedi. Bunun üzerine jandarma devriye kuvveti tarafından yaya intikale başlanıldı ve mahsur kalan şahısların bulunduğu bölgeye yaklaşık 3-4 Km. mesafede tipi ve kar yağışının şiddetini artırması üzerine yaya intikal sonlandırıldı. Kurtarma ekipleri, mahsur kalan şahıslarla sürekli telefon irtibatı sağlayarak durumlarını takip etti. Kar yağışı ve tipinin sona ermesiyle birlikte arazi tipi devriye müdahale araçları ile intikale elverişli olan bölgeye kadar gidildi. Ekipler yine yaya olarak  mahsur kalan A.F.Ç. ve M.D.’ye ulaşıp, bulundukları yerden kurtardı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Sürüden hayvan çalan ve alan 3 kişi Jandarmadan kaçamadı

Kocasinan İlçesi, Molu  Mahallesinde çoban tarafından otlatılan 300 büyükbaş hayvan içerisinden İ.K.’ye ait 2, H.S., …