Ana Sayfa / Haberler / Politika / AKP-MHP ortak adayları Pazar günü Kadir Has’ta açıklanacak

AKP-MHP ortak adayları Pazar günü Kadir Has’ta açıklanacak

Üç  büyükşehirden sonra  ‘Cumhur ittifakı’ aday tanıtımı Kayseri’ye geldi. AK Parti-MHP’nin Kayseri ‘Cumhur ortak ittifakı’ adayları, yarın Kadir Has Kongre merkezinde yapılacak olan toplantıda tek tek açıklanacak. Daha önce denildiği gibi Büyükşehir’de Memduh Büyükkılıç’ı aday gösteren ittifakta AK Parti  Büyükşehir ile toplam 13, MHP ise 4 ilçede ‘ortak aday’ belediye başkan adayı ile yarışacak. Ancak Belediye ve il genel meclisinde iki partide adaylarını ayrı ayrı ilan ederek ‘ittifaksız’ en çok oy almak ve kazanmak için mücadele edecek. Seçimin huzur içinde geçmesi istenecek.

Kadir Has Kongre Merkezinde yarın saat 13.30’da  yapılacak olan toplantıda AK Parti il başkanı Şaban Çopuroğlu ve MHP il başkanı Serkan Tok tarafından, ilçe ilçe ilan açıklanacak. Çopuroğlu ve Tok, listeleri açıklamadan önce Genel Merkezin ‘Herkes ittifak kararına uyacak, yoksa istifa edecek’ talimatını tekrarlayacak. CHP-İYİ Parti’nin ‘Millet ittifakı’ adayları ise haftaya büyük olasılıkla Kayseri’de yine iki parti il başkanının ortak toplantısında tanıtılacak. İttifakın Büyükşehir ortak adayı milletvekili Dursun Ataş gibi görünüyor. CHP tabanının tepkisi devam ediyor.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Dr. Sema Karaoğlu: Ahlaki bozukluk yöneticilerin gündeminde olmalı

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, Kayseri Forum AVM kapalı otoparkında baba …