Ana Sayfa / Haberler / Politika / AK Parti il başkanı Şaban Çopuroğlu: Adayların kim olduğunu bizde bilmiyoruz

AK Parti il başkanı Şaban Çopuroğlu: Adayların kim olduğunu bizde bilmiyoruz

Mahalli seçimlerde süre kısaldıkça ‘adayların açıklanmaması’ dedikoduları da artırdı. Özellikle iktidar partisi ‘adayları’ merak konusu oldu. Partililer, seçmenler ve ilçelerde ‘aday kesinleşti, belli oldu, şu isim açıklandı, şu ilçede bizim adayımız ilan edilecek’ gibi dedikodular, algılar, mesajla teyit yönleri partilerin il ve ilçe başkan ve yönetimlerini de bıktırdı. İl ve ilçe başkanları, resmi açıklama yapılana kadar kimseye inanılmamasını, art niyetli, maksatlı, kasıtlı, partileri yıpratmak isteyenlere karşı uyanık olunmasını istedi.

AK Parti il Başkanı Şaban Çopuroğlu’na ‘Kayseri’nin adayları belli mi, ne zaman açıklanacak, il ve bazı ilçelerde ittifak yapılacak mı?’ diye sorduk. Çopuroğlu “Biz araştırma, anket sonuçlarını ve raporumuzu Genel Merkeze ilettik. İlçelerde kimlerin aday olacağını biz bile bilmiyoruz. Büyükşehir dışında belli olanda yok. Bazı ilçelerde ittifak yapılacak mı böyle bir konuşmayı bile duymadık. Ancak dedikoduları, algıları bizde duyuyoruz. ‘Şu aday olsun’ diye gelenlerde var, mesajla soranlarda. Adaylarımız 14-15 Aralık’ta belli olur gibi” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Şehit Gazi Birlik Sen Temsilcisi malül gazi Mete Kurt: Açılım süreci tekrar mı başlıyor?

Türkiye  Harp malülü Gaziler  Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanlığı döneminde, siyasilere teröre …