Ana Sayfa / Haberler / Politika / AK Parti, Büyükşehir ve ilçe adaylarını tek tek tanıttı, plaket verdi

AK Parti, Büyükşehir ve ilçe adaylarını tek tek tanıttı, plaket verdi

Harikalar diyarı, Harikalar sofrasında gerçekleştirilen ‘Belediye Başkan Aday Adayları İstişare ve Plaket takdimi programı’nda ‘Tevazu, samimiyet, gayret ile önce millet, önce memleket’ vurgusu yapıldı. Toplantıda, Büyükşehir dışındaki ilçeler gruplar halinde tanıtıldı ve aday adaylarına birer plaket verildi. İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ‘Bir olacağız, İri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Kayseri olacağız, Kayseri için gece gündüz demeden koşmaya devam edeceğiz’ dedi ve ekledi. “Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın.”

 Büyükşehir Belediye başkan adayı olan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, toplantıdaki coşkuya dikkat çekti. ‘Kayserimizin 16 ilçesinden belediye başkanlığı için aday adayı olan gönüldaşlarımı tebrik ediyorum. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde tevazu, samimiyet ve gayretle ülkemiz, şehrimiz için çalışacak ve tüm ilçelerimizi kazanarak AK Belediyecilik anlayışı içerisinde hizmet edeceğiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun’ diye konuştu.

Mustafa Yalçın Kocasinan, Murat Cahit Cıngı Talas’a

AK Parti’de önemli belediye başkan adayları merak edilirken, Van Belediyesi Genel sekreterliği görevini yürüten Mustafa Yalçın istifa ederek Kocasinan’a, Erciyes A.Ş. Genel Müdürü Murat Cahit Cıngı’da Talas Belediyesi’ne aday adayı oldu. Yalçın ve Cıngı’nın bu iki ilçe için adaylığına ‘kesin’ bakılıyor.

Bu arada AK Parti Kocasinan İlçe yönetiminden, Ömer Faruk Pala, Ahmet Kürtüncü, Muhittin Oğuzırk ve Şerife Büyükkeçeci Bozdoğanlı belediye meclis üyelikleri için görevlerinden istifa etti.

MHP’nin 50 Adayında Kayseri yok

 Milliyetçi Hareket Partisi, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerinde kesinleşen 50 adayını daha açıkladı. Üç büyük şehirde belediye başkanı adayı çıkarmayacağını açıklayan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin onayı ile 9’u il 41’i ise ilçe belediye adayı ilan edildi. ‘Cumhur İttifak’ı içinde Kayseri Büyükşehir’in AK Parti’ye bırakılacağı, bazı ilçe belediye ve meclislerinde ortak liste yapılacağına dikkat çekildi. Açıklanan 50 aday arasında Kayseri’den aday olmadı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Dr. Sema Karaoğlu: Ahlaki bozukluk yöneticilerin gündeminde olmalı

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, Kayseri Forum AVM kapalı otoparkında baba …