Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / AGÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü açıldı

AGÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü açıldı

Enstitü, Veri Bilimi Tezli Yüksek Lisans Programına Bu Yıl İlk Defa Öğrenci Alacak

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü açıldı. Enstitü, bu yıl 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Güz döneminde, Veri Bilimi Tezli Yüksek Lisans Programına ilk defa öğrenci alacak.

Güncel konulardan haberdar, endüstriyel gelişmelerin farkında ve küresel problemlere karşı donanımlı bir nesil yetiştirmeyi amaçlayan Abdullah Gül Üniversitesi’nde ‘Veri Bilimi’ programının başlatılması hem ülkemiz hem de bölge firmalarına ve ekonomisine katkı sağlaması açısından büyük önem taşıyor.

Bu ihtiyaca yönelik olarak, Abdullah Gül Üniversitesi Sosyal Bilimleri Enstitüsü bünyesinde tezli %100 İngilizce olarak açılan ve disiplinler arası öğretim yaklaşımına sahip olan bu program bilgisayar teknolojisini, istatistik bilimini, analiz ve tahmin yöntemlerini işletme ve ekonomi disiplinlerinde uygulayacak ve araştırma yapacak adaylar yetiştirmeyi hedefliyor.

Başvurular 24 Haziran-19 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olup, öğrenciler başvuru koşulları, kontenjan bilgileri ve daha detaylı bilgiler, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün www.sbe.agu.edu.tr internet sayfasından edinebilecek.

Günümüzde, disiplinler arası becerilere ve yaklaşımlara sahip muhasebe, pazarlama, insan kaynakları, finans ve ekonomi gibi alanlarda çalışan sosyal bilimciler iş dünyasında daha çok tercih edilmekte olduğu, AGÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün de bu doğrultuda açıldığı belirtildi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

NNYÜ’de mali müşavirlik ve kariyer imkanları konferansı

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) İş ve Kariyer Kulübü tarafından “Mali Müşavirlik Mesleği ve Kariyer …