Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / AGÜ Müzik ve Sahne Sanatları Kulübü’nden Tiyatro

AGÜ Müzik ve Sahne Sanatları Kulübü’nden Tiyatro

William Shakespeare’in “Bir Yaz Gecesi Rüyası” adlı metninin, Can Yücel tarafından Türkçe söylenmiş hali olan “Bahar Noktası” adlı tiyatro oyunu sahnelendi

Abdullah Gül Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Kulübü tarafından, William Shakespeare’in “Bir Yaz Gecesi Rüyası” adlı metninin, Can Yücel tarafından Türkçe söylenmiş hali olan “Bahar Noktası” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Oyun, Kulüp Danışmanı İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Özgür Balkılıç ile Fatih Önal yönetmenliğinde Gültepe Kültür Merkezi’nde sahneye konuldu.

Ana teması aşk ve evlilik olan oyunda rol alan Müzik ve Sahne Sanatları Kulübü öğrencileri, başarılı performanslarından dolayı ayakta alkışlandı.

Karışık ilişkiler üzerinden aşk ve evlilik kavramlarının komikliğine vurgu yapılan oyunun sonunda, Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ve izleyiciler, oyuncular ile Yönetmenler Dr. Öğretim Üyesi Özgür Balkılıç ve Fatih Önal’ı kutladı.

AGÜ Müzik ve Sahne Sanatları Kulübü, aynı oyunu çeşitli illerde ve üniversitelerde de sahneleyecek.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

AGÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü açıldı

Enstitü, Veri Bilimi Tezli Yüksek Lisans Programına Bu Yıl İlk Defa Öğrenci Alacak Abdullah Gül …