Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / Abdullah Gül Üniversitesi, öğrencilerin en memnun olduğu Üniversite

Abdullah Gül Üniversitesi, öğrencilerin en memnun olduğu Üniversite

AGÜ, 2019 Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasında, öğrencilerin en çok memnun olduğu üniversiteler sıralamasında, devlet üniversiteleri sıralamasında 1’inci oldu

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), öğrencilerin en çok memnun olduğu üniversiteler sıralamasında, devlet üniversiteleri arasında 1’nci oldu. AGÜ, tüm üniversiteler sıralamasında ise ilk 5’te yer aldı.

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2019 yılı raporu yayınlandı.

Rapora göre AGÜ, en yüksek memnuniyet oranına sahip devlet üniversiteleri sıralamasında 1’nci, tüm üniversiteler sıralamasında ise 5’nci oldu.

Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından yapılan araştırmaya, 188 üniversiteden, tüm sınıflar düzeyinde 35 binden fazla öğrenci katıldı.

Araştırmada üniversiteler, öğrenme deneyimi, kampüs ve kampüs yaşamı, akademik destek, öğrenme imkanı, kişisel gelişim ve kariyer desteği, kurumun yönetiminden ve işleyişinden memnuniyet konuları olmak üzere 6 kategoride değerlendirildi.

Sıralamada üniversitelere A+, A, B, C, D ve FF gibi notlar verildi. En yüksek memnuniyet oranına sahip üniversiteler A+, en düşük olanlar ise FF aldı. Araştırma 188 üniversiteden 14’ünün ‘A+’, seviyesinde öğrencilerinin beklentilerini üst düzeyde karşılayabildiğini gösterdi.

Bu yıl devlet üniversiteleri arasında 1’nci tüm üniversiteler sıralamasında ise 5’nci sırada yer alan AGÜ, öğrenci memnuniyetinde birçok köklü üniversiteyi geride bırakarak bir başarıya daha imza attı.

Araştırmada AGÜ, öğrencilerden en çok öğrenme deneyimi, kurumun işleyişinden memnuniyet, kişisel gelişim ve kariyer desteği konularında puan aldı.

Rektör Sabuncuoğlu’na Altın Performans Ödülü

Öteyandan araştırmada Rektörler de değerlendirmeye alındı. Çeşitli kriterlere göre rektörlerin performansları da ölçülerek, üstün performans gösteren rektörler belirlendi.

Buna göre, AGÜ Rektörü Prof. Dr. Sabuncuoğlu, Üstün Performans gösteren 12 rektör arasında yer aldı. Sabuncuoğlu, Altın Performans Ödülü’ne layık görüldü.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

AGÜ’de Aletli yöntemler eğitimi

Kültür varlıklarının mimari belgelenmesinde kullanılan aletli yöntemler eğitimi, üniversite personelleri ve lisansüstü öğrencileri, koruma uygulamalarıyla …