Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / 75 kaçak göçmen, 4 organizatör yakalandı

75 kaçak göçmen, 4 organizatör yakalandı

Türkiye, kaçaklar için ‘yol geçen hanı’na döndü. Türkiye’nin değişik bölgelerinde yapılan uygulamalarda ve operasyonlarda çok sayıda kaçak göçmen ve organizatör yakalanıyor. Kayseri’de Jandarmanın uygulamasında 66’sı Afgan, 9’u Pakistanlı 75 göçmen yakalandı. 4 organizatör gözaltına alındı.
Bir ihbarı değerlendiren İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Pınarbaşı İlçesi, Solaklar Mahallesi sınırlarında sabaha karşı operasyon yaptı. Ekiplerin yol emniyet ve kontrol devriyesi sırasında, 2 ayrı otobüste yapılan aramada, yasa dışı yollardan yurda giriş yaptıkları tespit edilen yabancı uyruklu 66’sı Afganistan, 9’u Pakistan uyruklu toplam 75 göçmen yakalandı. Operasyonlarda bu şahıslara organizatörlük yapan M.D., M.D.,H.Ü. ve E.V. gözaltına alındı. Kaçak göçmenlerin işlemlerden sonra sınır dışı edileceği öğrenildi. 4 Kişinin sorgusu ise devam ediyor.

 

 

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Ünlü işadamı ve eşini bağlayıp, darp ettikten sonra evlerini soydular

Türkiye’de meydana gelen bazı olaylar halk arasında ister istemez korku , panik ve endişe yaratıyor. …