Ana Sayfa / Haberler / Kültür-Sanat / 73 yaşındaki şair-yazar ilk kitabını çıkardı “Kırdığın Gönülde İdamdır Cezan”

73 yaşındaki şair-yazar ilk kitabını çıkardı “Kırdığın Gönülde İdamdır Cezan”

Şair-Yazar Mehmet Türkmen, yıllardır mısralara döktüğü duygu yüklü şiirlerini bir arada toplayarak kitaplaştırdı.

Bugüne kadar yaklaşık 500 adet şiir yazan 73 yaşındaki Mehmet Türkmen,  ilkokul döneminde Türkçe kitabında okuduğu Fazıl Hüsnü Dağlarca’ya ait “Yedi Mehmetler” şiirinden etkilenerek şiir yazmaya karar verdiğini söyledi.

Evli ve dört çocuk babası olan Türkmen, 50 yıl önce okuduğu Yaşar Kemal’in “İnce Memed” romanındaki “Seyfali” karakterinden etkilenerek şiirlerini bu mahlas ile yazmaya başladı.  Yazar, Romanda Seyfali’nin İnce Memed’e yardım etmesini kendisi ile bağdaştırarak her şiirinin sonunda “Seyfali” mahlasını kullandı.

Şiirleri çeşitli yayın organlarının sayfalarında yayımlanan Mehmet Türkmen, yazmış olduğu şiirleri bir arada toplayarak 160 sayfadan oluşan ve “Kırdığın Gönülde İdamdır Cezan” ismini verdiği ilk kitabını çıkardı.

Basımı Önder Ofset Matbaa, kapak tasarımı Tunahan Kaya, dizgisi ise Mustafa Bozkurt tarafından yapılan kitapta birbirinden duygu yüklü şiirler yer alıyor.

İlk kitabını yaklaşık 3 aylık bir hazırlığın ardından piyasaya sürdüklerini belirten Mehmet Türkmen, ilerleyen dönemde farklı kitaplarla şiir severlerle buluşmak istediğini söyledi.(Ramazan Karakuş)

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Tarih Vakfı’nın yayınladığı iki yeni eser kitapçılarda

Tarih Vakfı Yayınları’ndan çıkan Mardin: Aşiret – Cemaat – Devlet ve iki ciltten oluşan ders kitabıUygarlıklar …