Ana Sayfa / Haberler / Teknoloji / ‘4.Erciyes Mükemmellik Zirvesi’nde, liderlik, inovasyon, girişimcilik ve adaptasyon kavramları üzerinde duruldu

‘4.Erciyes Mükemmellik Zirvesi’nde, liderlik, inovasyon, girişimcilik ve adaptasyon kavramları üzerinde duruldu

Zirvede; ‘Geleceğe adaptasyon ve örnek girişimcilik, çevik liderlik ve insan, gelecek için inovasyon ve çalışan aidiyeti, yaşam biçimi mükemmellik’ oturumları yapıldı.

4.Erciyes Mükemmellik Zirvesi’ Ticaret Odası Konferans salonunda yapıldı. Vali  Süleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, KalDer Türkiye Kalite Derneği Yönetim kurulu başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı, bazı işadamları, oda başkanlarının da katıldığı sempozyumda, her biri kurumlarında liderlik yapan önemli konuşmacılar, özellikle kurum aidiyeti yüksek çalışan profili elde etmek ve elde tutmak için neler yapılması gerektiği, liderlik, inovasyon, girişimcilik ve adaptasyon kavramları üzerinde durdu.

KalDer Kayseri Temsilciliği İştişare kurulu tarafından düzenlenen sempozyumda ‘Endüstri 4.0’ çok yönlü  ele alındı. KalDer Kayseri Temsilciliği iştişare kurulu başkanı  Tayfun Türkoğlu, halen bu konuyu konuşmaya, anlamaya çalıştığımız günümüzde  bu kavramı, getirdiklerini içselleştirmeden bazı platformlarda Endüstri 5.0 üzerinde durulmaya başlandığına dikkat çekti. ‘Bu yüzden Endüstri 4.0’a uyumu daha etkin ve hızlı hale getirmek için inovasyon, adaptasyon, sürdürülebilirlik, çeviklik ve girişimcilik kavramları da önemleri artarak tartışılır hale geldi’ diyen  Türkoğlu şunları söyledi.

“Otomasyon sayesinde elde edilen çıktılarla ve dijital çağa geçiş çalışmaları ile insanın yaptığı pek çok rutin işi robotların yapacak olması istihdamı konusunu tartışmaya açarken insan her hâlükârda işletmelerde yer alacak. Makine, teçhizat gibi bir kaynak olarak görülmemesi gerektiğine inandığımız insanın, içinde bulunduğumuz dijitalleşmeye evrilme sürecinde ve sonrasında sosyal varlığının unutulmaması gerektiğini düşünüyoruz. Bu bağlamda 4. Erciyes Mükemmellik Zirvesi’nde her biri ülkemizin çok değerli kurumlarında liderlik yapan kıymetli konuşmacıların özellikle kurum aidiyeti yüksek çalışan profili elde etmek ve elde tutmak için neler yapılması gerektiği konusundaki görüşleri bizler için çok önemli.”

Daha sonra yapılan 4 oturumda, konuşmacılar, liderlik, inovasyon, girişimcilik ve adaptasyon kavramları üzerinde durdu, ilgili konulara yönelik fikirlerini ve kendi kurumlarındaki örnek yaklaşımları paylaştı.

HABER: DAVUT GÜLEÇ

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Erciyes Teknopark ve Teknolojiden haberler

Erciyes Teknopark’ta Dış Ticaret Söyleşileri Başladı  Erciyes Teknopark Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi tarafından firmalara yönelik …